زره پوش‌های ارتش آمریکا بعد از ۵۰ سال به روز شد
جهان

زره پوش‌های ارتش آمریکا بعد از ۵۰ سال به روز شد

اولین مجموعه از زره پوش‌های پیشرفته همه کاره ارتش آمریکا که توسط بی ای ای سیستمز تولید شده، تحویل مقامات نظامی این کشور شده است.

این اولین به روزرسانی جدی زره پوش‌های ارتش آمریکا از زمان جنگ ویتنام در دهه ۷۰ به این سو است. در ۵ دهه اخیر ارتش آمریکا به طور عمده از زره پوش‌های M۱۱۳ استفاده کرده و تنها برخی بخش‌های آنها را به طور موردی به روز کرده است.

زره پوش‌های جدید که AMPV نام دارند، در پنج مدل مختلف با امکانات متفاوت تولید می‌شوند و قرار است ۴۵۰ دستگاه از آنها تولید شده و به ارتش آمریکا تحویل داده شود.

یک نوع از این زره پوش‌ها از فناوری ویژه ماهواره‌ای برای کنترل دیگر زره پوش‌ها و انتقال فرامین مختلف به آنها استفاده می‌کند. مدل دیگر کارکرد عمومی دارد و برای حمل و نقل نیرو، انتقال تجهیزات و گشت زنی استفاده می‌شود. مدل سوم برای پشتیبانی توپخانه ای به کار می‌رود. مدل چهارم از سرعت حرکت بالاتری برای انتقال تجهیزات پزشکی و زخمی شدگان برخوردار است و مدل پنجم مجهز به امکانات اتاق عمل برای مداوای سریع سربازان مجروح است.

تمامی این ۵ مدل زره پوش مجهز به تجهیزات پیشرفته الکترونیک و ژنراتور تولید برق هستند و قاب‌های پوششی زرهی برای دفع کلاهک‌های انفجاری و محافظت در برابر مین‌های کنارجاده ای نیز برای این زره پوش‌ها در نظر گرفته شده است. قابلیت ارتباط سریع با شبکه‌های مخابراتی و دید وسیع برای راننده از جمله دیگر امکانات زره پوش‌های مذکور است. ‌

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه