فعالیت فاوای شهرداری تهران در حوزه فیبر نوری
ایران

فعالیت فاوای شهرداری تهران در حوزه فیبر نوری

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران از مذاکره با وزارت ارتباطات برای ورود به پروژه اپراتوری چهارم فیبرنوری (ایرانیان‌نت) خبر داد.

محمد فرجود به پیوست می‌گوید که هنوز هیچ چیز قطعی نشده؛ اما اگر شرایط حضور شهردرای در این پروژه فراهم شود، به عنوان یکی از گزینه‌های همکاری برای توسعه فیبرنوری به آن فکر خواهند کرد.

محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری در مورد جزییات این اتفاق به پیوست گفت:‌ «صحبت‌هایی در این زمینه با وزارت ارتباطات داشته‌ایم که اگر شرایط حضور شهرداری در این پروژه فراهم شود به عنوان یک گزینه همکاری به آن فکر خواهیم کرد. هنوز چیزی در این زمینه نهایی نشده؛ چرا که در شرکت ایرانیان‌نت به عنوان مجری اجرای پروژه اپراتور فیبرنوری سهامداران مختلفی وجود دارد.» به گفته او بحث تعدد سهماداران در این شرکت فرایند به نتیجه رسیدن در این زمینه را طولانی می‌کند.

او ادامه داد: «اگر قرار به ورود شهرداری به این شرکت باشد، باید شرایط سهامداری مشخص شود و از سوی دیگر این شرکت ارزش‌گذاری شود. ورود ما به این شرکت باید براساس چارچوب قانونی باشد. با توجه به تعدد سهامداران فکر می‌کنم مسیر طولانی برای به نتیجه رسیدن در مورد ورود شهرداری به این اپراتور وجود داشته باشد.»

او در پاسخ به این سوال پیوست که در صورت طی شدن مراحل قانونی شهرداری به چه صورت در این پروژه مشارکت خواهد داشت، تاکید می‌کند که هنوز در این زمینه به جمع‌بندی نرسیده‌اند؛ اما ممکن است این ورود به صورت سهامداری به ایرانیان‌نت باشد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه