دانش بنیان‌ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریم‌ها هستند
ایران

دانش بنیان‌ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریم‌ها هستند

مشاور معاون علمی و فناوری گفت: دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریمها هستند و توانسته اند تاکنون نیاز کشور را با اتکا به علمشان به تولید برسانند.

پرویز کرمی با بیان اینکه نقش دانش بنیان ها درست مثل مدافعان و افسران دوران دفاع مقدس است، بیان کرد: شرایط کنونی با شرایط دوره جنگ هیچ تغییری نکرده زیرا آن زمان کشورهای دشمن هیچ نوع امکانات، تجهیزاتی و فناوریهایی به ما نمی دادند به این بهانه که ایران با داشتن اینها مستحکم تر و قویتر می شود.

وی افزود: تقریبا در آن زمان،  شرقی ها و غربی ها از ایران حتی سیم خاردار را دریغ می کردند دیگر چه برسد به تجهیزات و ادوات نظامی.

وی با تاکید بر اینکه این شرایط همچنان ادامه دارد، بیان کرد: اما دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریم ها هستند تا با نوآوری هایی که به دست می آورند مردم ایران را از شرایط کنونی نجات دهند.

مشاور معاون علمی و فناوری با بیان اینکه  دانش بنیان ها با ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری و تکیه بر توان داخلی می توانند نیازهای کشور را برطرف کنند.

کرمی با اشاره به شهیدان آن زمان گفت: شهید تهرانی مقدم یکی از شهیدانی بود که توانست اولین صنعت دفاعی کشور را بنیان گذاری کند و از صفر شروع کردند؛ همچنین شهید ستاری در زمینه نیروهای هوایی موضوع «ما می توانیم، می شود و می سازیم» را باور داشت و تحقق بخشید.

وی با بیان اینکه در آن زمان نیروهای هوایی به کشورهای آمریکایی وابسته بودند، گفت: شهید ستاری همان زمان، با دست خالی شروع به کار کرد اما توانست هواپیماهای آموزشی پرستو و سپس هواپیمای درنا به عنوان جت آموزشی  را طراحی کند و بسازد. سپس جت پانتوم، F۵، F۴  را مهندسی معکوس کردند.

به گفته وی می توانیم بگوییم در جنگ نابرابر تحریم ظالمانه این دانش بنیان ها مدافعان در حوزه ساخت و سازها و رفع نیازها هستند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه