دائمی شدن بخش‌هایی از دورکاری کارمندان اپل
جهان

دائمی شدن بخش‌هایی از دورکاری کارمندان اپل

مدیرعامل اپل با ابراز رضایت از توانایی کارمندان اپل در انجام وظایفشان از خانه، پیش بینی کرد بخشهایی از عادتهای کاری جدید پس از بحران کرونا هم دائمی خواهد شد.

تیم کوک در مصاحبه ای در فستیوال آتلانتیک اظهار کرد کارهایی هستند که به شکل مجازی واقعا به خوبی جواب می دهند. این به معنای آن است که اپل به شکلی که سابق بر این بود، بازنخواهد گشت.

وی جزئیات بیشتری بیان نکرد و تنها گفت اپل واچ سری ۶ و آی پدهای جدید رونمایی شده اند در حالی که بین ۸۵ تا ۹۰ درصد کارمندان اپل در دورکاری بودند.

البته مدیرعامل اپل خاطرنشان کرد که دورکاری مانند حضور فیزیکی در محل کار نیست و به عنوان مثال کارمندان با یکدیگر مواجه ندارند و این موضوع ممکن است مانع از خلاقیت شود. وی ابراز امیدواری کرد که اکثر کارمندانش بتوانند تا سال آینده به دفاتر خود از جمله مقر کشتی فضایی پنج میلیارد دلاری اپل در کالیفرنیا برگردند.

اظهارات کوک برخلاف اظهارات رید هستینگز، موسس نتفلیکس است که هفتم سپتامبر به روزنامه وال استریت ژورنال گفته بود دورکاری کاملا منفی است و کارمندان این شرکت پس از واکسینه شدن اکثر مردم در برابر ویروس کرونا به محل کار بازخواهند گشت.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، فیس بوک هفته گذشته اعلام کرد در جست و جوی مدیری برای دورکاری است. گوگل در ژوئیه اعلام کرد که از کارمندانش خواسته است تا تابستان سال ۲۰۲۱ به دورکاری ادامه دهند. جک دورسی، مدیرعامل توییتر هم در ماه مه در ایمیلی اعلام کرد که کارمندانش می توانند تا مدت نامعلوم و حتی پس از پایان قرنطینه کووید ۱۹ به کار از خانه ادامه دهند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه