آمریکا 100 میلیون دوز واکسن کرونا را پیش خرید می‌کند
تکنولوژی

آمریکا 100 میلیون دوز واکسن کرونا را پیش خرید می‌کند

دولت آمریکا برای تهیه و تحویل ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن احتمالی ویروس کرونا به شرکت‌های دارویی سانوفی و گلکسو اسمیت کلاین ۲.۱ میلیارد دلار پرداخت می‌کند.

دولت آمریکا برای تهیه و تحویل ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن احتمالی ویروس کرونا به شرکت‌های دارویی سانوفی و گلکسو اسمیت کلاین  ۲.۱ میلیارد دلار پرداخت می‌کند.

این دوشرکت دارویی گفتند:‌ حدود ۷۵۰ میلیون دلار از این مبلغ برای حمایت از توسعه بیشتر واکسن از جمله کارآزمایی‌های بالینی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مابقی برای ساخت و تحویل ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن هزینه خواهد شد.

این خبر کمتر از دو هفته پس از اعلام دولت آمریکا مبنی بر پرداخت ۱.۹۵ میلیارد دلار برای تولید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کروناویروس توسط شرکت های Pfizer و BioNTech اعلام شده است.

 شرکت‌های دارویی سانوفی و گلکسو اسمیت کلاین که به اختصار GSK نامیده می‌شود همچنین اعلام کردند: ایالات متحده آمریکا می‌تواند ۵۰۰ میلیون دوز اضافی از واکسن کرونا را سفارش دهد.

توماس تریومف، معاون اجرایی و رئیس بخش واکسن شرکت سانوفی گفت: «نیاز جهانی به واکسن برای کمک به جلوگیری از COVID-19 بسیار گسترده است و هیچ واکسن و شرکت تنها قادر به پاسخگویی به تقاضای جهانی نیست».

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه