۵ هزار میلیارد تومان در بخش مخابرات سرمایه‌گذاری شد
ایران

۵ هزار میلیارد تومان در بخش مخابرات سرمایه‌گذاری شد

رییس شرکت مخابرات ایران از سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد تومانی در حوزه مخابرات خبر داد.

«مجید صدری» روز سه شنبه در مراسم امضای تقاهم‌نامه همکاری شرکت مخابرات ایران و سندیکای صنعت مخابرات افزود: شرکت مخابرات در حوزه شبکه ملی اطلاعات، تکالیفی دارد که باید آن‌ها را به نتیجه برساند، از جمله این که باید زیرساخت مناسبی را در شبکه ملی اطلاعات به ویژه در بخش مترو و لایه‌های مختلف شبکه ایجاد کند تا تمام دست اندرکاران شبکه ملی بتوانند از آن استفاده کنند.

وی افزود: سرمایه‌گذاری‌ها باید به سمتی برود که بتوانیم در بحث توسعه شبکه ملی اطلاعات و همینطور مترو از تولیدات داخلی استفاده کنیم. بالغ بر ۷۵ درصد از تجهیزات شرکت مخابرات از تولیدات داخلی توسعه داده شده است.  

با امضای تفاهم‌نامه امروز تعهد می کنیم سه هزار میلیارد تومان برای توسعه و ایجاد زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات که بر عهده شرکت مخابرات ایران است سرمایه گذاری کنیم.

صدری اشاره کرد: در دو سال گذشته ۱۰۰ میلیون یورو تجهیزات که در گذشته از خارج از کشور تهیه می‌شد را تولید داخلی کردیم. علاوه بر این ۲ هزار میلیارد تومان در لایه های دسترسی خود مخابرات هزینه کردیم.  

رئیس شرکت مخابرات تشریح کرد: مجموعه پنج هزار میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری کرده‌ایم که سه هزار میلیارد به شبکه ملی اطلاعات برمی گردد.  

فرامرز رستگار، دبیر سندیکای مخابرات ایران که طرف دوم این تفاهم‌نامه است نیز گفت: ما پس از برگزاری جلسات زیاد با مجموعه‌های مختلف توانستیم نیازهای شبکه ملی اطلاعات را احصا کنیم. بر اساس یک برنامه دو ساله فهرستی تنظیم شد و وضعیت تولید داخل را مشخص کردیم.  

رستگار افزود: تاکید ما بر بومی‌سازی تکنولوژی پیشرفته است و روی تکنولوژی های متوسط زمان نمی گذاریم. در این نمایشگاه بیشتر سعی کردیم تکنولوژی هایی را ارایه بدهیم که کاربران و اپراتورها خیلی در جریان آن دستاوردها نیستند.  

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه